کلش آف کلنز

شیلد یا Shield کلش آف کلنز چیست ؟

شیلد یا Shield در بازی کلش آف کلنز از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین بهتر است که با ماهیت و کاربرد آن آشنایی کامل داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد Shield کلش آف کلنز و کاربرد آن صحبت کنیم.

مقدمه‌ای در رابطه با شیلد یا Shield کلش آف کلنز

اگر از افرادی هستید که بازی کلش آف کلنز را انجام می‌دهید، بدون شک می‌دانید که شیلد یا Shield در این بازی چیست و چه مفهومی دارد! اما اگر از افرادی باشید که به تازگی این بازی جذاب را نصب کرده باشید، ممکن است کمی سردرگم شوید. از آنجایی که Shield در کلش آف کلنز از اهمیت بالایی برخوردار است، لازم دانستیم در مقاله‌ای مختصر کاربرد و ماهیت آن را شرح دهیم. بنابراین در این مقاله قصد داریم به شرح ماهیت Shield کلش آف کلنز و کاربرد آن بپردازیم.

شیلد یا Shield کلش آف کلنز چیست؟

شیلد یا Shield در بازی کلش آف کلنز نقش محافظ دهکده شما را ایفاء می‌کند. زمانی که Shield برای دهکده شما فعال باشد، هیچ فردی نمی‌تواند به شما اتک دهد و به طور خودکار از دهکده شما در مقابل اتک دشمنان حفاظت می‌شود. اما متاسفانه شیلد یا Shield همیشه فعال باقی نمی‌ماند!

همانطور که می‌دانید اتک دادن دیگران به شما و شکست خوردنتان منجر به از دست رفتن ترافی (Trophy) و بخشی از منابع دهکده می‌شود. از آنجایی که حفاظت از این مسائل در بازی جزو اصلی‌ترین اهداف هر گیمر است، فعال بودن Shield و جلوگیری از اتک دادن دیگران می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

شیلد یا Shield دهکده چگونه فعال و غیر فعال می‌شود؟

در بازی کلش آف کلنز Shield به دو صورت قابل فعال شدن است. حالت اول زمانی است که اتکی به شما داده شود و دهکده شما تا حد مشخصی تخریب می‌گردد. در این شرایط به طور خودکاری شیلد برای اکانت شما تا مدت زمان خاصی فعال خواهد شد. در این بازه زمانی هیچ فرد دیگری قادر به اتک دادن به شما نخواهد بود. در این شرایط در بخش فوقانی صفحه یک نماد “سپر” به همراه تایمر شمارش معکوسی نمایان می‌شود. تایمر موجود در آن بخش مدت زمان فعال بودن Shield را مشخص می‌کند.

پس به محض اینکه تایمر نام برده شده به صفر برسد، Shield یا شیلد غیر فعال می‌شود و سایر افراد قادر می‌شوند تا بار دیگر به شما اتک دهند. روش دومی که می‌توان از آن برای فعال سازی شیلد استفاده کرد، مربوط به خرید Shield از فروشگاه می‌شود. بدین منظور باید آیکون Shop را از گوشه سمت راست و پایین صفحه انتخاب و سپس گزینه Shield را انتخاب نمایید. هر یک از شیلد های موجود توجه به مدت زمان خاص قیمت مشخصی دارند. برای خرید آن‌ها نیاز به پرداخت جم دارید.

چگونه بفهمیم که دهکده Shield فعال دارد یا خیر؟

برای فهمیدن این موضوع که آیا Shield کلش آف کلنز برای دهکده شما فعال است یا خیر، کافیست که به بخش فوقانی صفحه در بازی کلش آف کلنز نگاه کنید. اگر آیکون سپر و تایمر را در این بخش دیدید، پس شیلد یا Shield برای دهکده شما فعال است. اما علاوه بر آیکون سپر، دو آیکون دیگر هم ممکن است در این بخش مشاهده شوند. برای درک بهتر موضوع، آیکون موجود در بالای صفحه را لمس کنید تا پنجره وضعیت شیلد نمایان شود.

در این قسمت سه آیکون برای نمایش سه وضعیت مختلف وجود دارند. حالت اول از سمت چپ Shield نام دارد. حالت دوم Guard نام دارد و حالت سوم None نام گرفته است. توضیحات هر یک از این سه حالت به شرح زیر است:

  • گزینه Shieldاین گزینه فعال بودن حالت شیلد یا Shield کلش آف کلنز را نشان می‌دهد. در این شرایط محافظان از شما در برابر حملات دیگران حفاظت می‌کنند. مدت زمان این محافظ با جستجوی دهکده و انتقام (Revenge) کم نمی‌شود، اما حمله عادی به سایر دهکده ها منجر به کاهش زمان Shield دهکده شما خواهد شد.
  • گزینه Guardاین گزینه آخرین نگهدارنده شما در برابر اتک های دشمنان است. در زمان فعال بودن این گزینه می‌توانید بدون از بین رفتن آن و کاهش زمان به دیگران حمله کنید. مدت زمان این حالت بسیار کم است.
  • گزینه Noneبا فعال بودن این گزینه سایر کاربران می‌توانند به شما اتک دهند. پس بدترین شرایط ممکن فعال بودن این گزینه است. فراموش نکنید که اگر این گزینه فعال باشد و شما آنلاین باشید، امکان اتک دادن به شما وجود ندارد.

بنابراین شیلد یا Shield کلش آف کلنز یک عامل مهم برای حفاظت از دهکده شما محسوب می‌شود. جلوگیری از اتک دیگران منجر به جلوگیری از کم شدن ترافی و غنائم خواهد شد.

نتیجه

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در مورد شیلد یا Shield کلش اف کلنز صحبت کردیم و وضعیت‌های مختلف آن را شرح دادیم. چنانچه قصد خرید و یا فروش اکانت کلش آف کلنز دارید میتونید از سایت کلش لند اقدام به فروش یا خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *